Monitoring telefonu z Androidem – jak korzystać?



Monitoring telefonu z androidem wraz ze zdalnym podsłuchem telefonu to podstawowe narzędzie, z którego coraz częściej decydujemy się korzystać w sytuacjach, wymagających szybkiego, bezkompromisowego działania. Choć zdalny podsłuch telefonu wraz z monitorowaniem sprzętu może wzbudzać wątpliwości – jest w pełni uzasadniony i legalny wtedy, gdy rzeczywiście mamy podstawy ku temu, by podejrzewać znamiona przestępstwa w prowadzonych rozmowach i korespondencji. Monitoring telefonu z Androidem to łatwe, intuicyjne rozwiązanie dla osób, chcących sprawdzić partnera bądź partnerkę oraz sprawować lepszą, bardziej skuteczną kontrolę nad dzieckiem. Jak działa zdalny podsłuch telefonu?

Podsłuch na telefon – kiedy stosować?

Decyzja o założeniu podsłuchu na telefon komórkowy współmałżonka, dziecka, osoby znajomej, pracownika czy pracodawcy zwykle wiąże się z poprzedzającymi wybór, nie zawsze łatwymi sytuacjami. Nikt nie zakłada przecież podsłuchu ot tak – decydując się na ten krok, osoba rozważająca nieco kontrowersyjne rozwiązanie, powinna mieć solidne podstawy ku temu, aby rzeczywiście monitorować i podsłuchiwać telefon. Jeśli ona sama podejrzewa, że jej telefon może znajdować się na podsłuchu – powinna wypróbować kod *#21#, który pozwoli na pozyskanie informacji czy aby na pewno połączenia nie są przekazywane dalej. Tak czy inaczej – w dobie nowinek technologicznych, podsłuch czy monitoring sprzętu, nie jest niczym dziwnym. Ważne, by podejmując decyzję o podsłuchu – mieć na uwadze wszystkie możliwe konsekwencje działania (na przykład rozpad małżeństwa).

Monitoring telefonu – dowód w sprawie

Czy materiał zebrany poprzez aplikację do podsłuchu i monitoringu telefonu może stanowić dowód w sprawie? Tak – jeśli osoba decydująca się na monitorowanie i zdalny podsłuch telefonu ma solidne podstawy ku temu, aby wybierać tego typu rozwiązanie. Zapis rozmowy czy wysyłanych wiadomości może pomóc w wielu sprawach nie tylko na drodze zawodowej (na przykład wtedy, gdy chcemy udowodnić pracodawcy mobbing), ale również prywatnej. Odkryty przez rodzica hejt na pociechę, niewierność partnera, problemy z używkami oraz kłopoty finansowe to tylko kilka z wielu trudnych do przyjęcia prawd, które mogą wykazać nowoczesne narzędzia monitorujące. Być może osoba dowiadująca się przykrych rzeczy na temat swojego dziecka czy drugiej połówki będzie zmuszona skorzystać z pomocy psychoterapeuty. Tak czy inaczej – nawet najbardziej bolesna prawda może okazać się nowym, lepszym początkiem.

Jak działa zdalny podsłuch telefonu?

Podsłuch telefonu może odbywać się na różne sposoby. Jednym z nich jest oczywiście podsłuchiwanie sprzętu na warstwie protokołów komunikacji GSM. Co to oznacza w praktyce? Osoba podsłuchująca podkłada fałszywą stację bazową – zwaną IMSI Catcherem – do której podpięty jest telefon podsłuchiwanego bądź korzysta z wykonanego samodzielnie narzędzia (łącząc OpenBTS z USRP). Fałszywy nadajnik – wyłapujący telefony komórkowe znajdujące się w okolicy – po połączeniu się z oryginalną siecią, „przechwyca” część telefonów. Jest to niezwykle kosztowny, z reguły rzadko stosowany sposób – przeznaczony głównie do podsłuchiwania służb mundurowych. Najczęściej korzysta się z dedykowanych do tego nowoczesnych aplikacji monitorujących telefon. Osoby, podejrzewające podsłuch swojego telefonu, powinny zwrócić uwagę między innymi na jego samoistne włączanie i wyłączanie się, częste zawieszanie się sprzętu, spontaniczne uruchamianie się różnego rodzaju aplikacji oraz resetowanie systemu.

Czy założenie monitoringu oraz podsłuchu telefonu z Androidem jest bezpieczne? Tak – o ile korzysta się z profesjonalnych, sprawnie działających aplikacji. Niestety, część osób korzystająca z wątpliwej jakości narzędzi – zawodzi się na nich w najmniej oczekiwanym momencie. Zbierając dowody w sprawie poprzez zdalny podsłuch i monitoring telefonu warto zadbać o odpowiednią aplikację do podsłuchu telefonu oraz przetestować ją przed finalnym użyciem. Podsłuch na telefon może okazać się nieoceniony w przypadku chęci wykrycia hejtu, mobbingu czy niewierności partnerskiej.