Jeśli czytasz ten artykuł, zapewne zastanawiasz się w jaki sposób monitorować telefon czy założyć zdalny podsłuch telefonu. Coraz więcej osób zainteresowanych monitorowaniem telefonu – na czele ze zdalnym podsłuchem – decyduje się skorzystać z nowoczesnych, profesjonalnych metod, aby poznać prawdę na temat bliskiej osoby (bardzo często – swojego współmałżonka). “Jak kontrolować telefon męża?”, “jak sprawdzić smartfona żony?”, “monitoring telefonu z androidem”, “podsłuch telefonu komórkowego” – wpisują w wyszukiwarkę osoby, które nie chcą już żyć w kłamstwie. Niestety, statystyki rozwodów są porażające – wiele rozpadów małżeństwa wynika ze zdrad, nieuczciwości czy oszustw osób, które niegdyś darzyły się zaufaniem. Dlaczego warto skorzystać z monitorowania telefonu drugiej połówki i jak to robić, aby nie obciążyć się konsekwencjami prawnymi? Czy to w ogóle działa? Jak założyć monitoring na telefon żony czy męża? Podpowiadamy!

Monitorowanie telefonu – który sposób wybrać?

Aby skutecznie kontrolować telefon bliskiej osoby – warto skorzystać z jednej z trzech sprawdzonych metod. Pierwsza z nich – bazująca na dedykowanych aplikacjach monitorujących – wymaga wyłącznie ich zainstalowania. Sposób ten jest wykorzystywany w przypadku kontroli dziecka bądź pracownika, wykonującego obowiązki w terenie – pozwala na uzyskanie zapisu rozmów i wiadomości czy historii przeglądanych witryn internetowych. Drugi, równie skuteczny sposób – zawirusowanie pamięci stałej – opiera się na wgraniu złośliwego oprogramowania na telefon osoby, którą zamierzamy śledzić. Jak to zrobić? Przy pomocy WiFi lub Bluetooth. Złośliwe oprogramowanie możemy wysłać także mailem – po otwarciu załącznika osoba korzystająca z telefonu udostępnia swoją lokalizację oraz – w przypadku korzystania z mikrofonu urządzenia – zaczyna być podsłuchiwana. Trzecia, nieco bardziej skomplikowana metoda, korzystająca z urządzenia pośredniego, umożliwia podszycie się pod stację na drodze między nadawcą a odbiorcą. Połączenia przekazuje stacja BTS.

Zdalny podsłuch telefonu – kiedy się zdecydować?

Decyzja o kontrolowaniu urządzenia konkretnej osoby nigdy nie jest łatwa – najczęściej podejmujemy ją wówczas, kiedy nie widzimy innego rozwiązania bolesnej, wydłużającej się w czasie sprawy. Zdarza się, że monitorowanie telefonu z androidem wykorzystuje się w przypadku, kiedy chcemy mieć kontrolę nad wykorzystaniem powierzonych pracownikom telefonów służbowych, swoim dzieckiem (lub – równie często – seniorem) oraz kiedy chcemy zabezpieczyć telefon przed kradzieżą. Dzięki monitorowaniu telefonu – w przypadku kradzieży – z łatwością odnajdziemy sprzęt i osobę, która okazała się być złodziejem naszego urządzenia.

Co daje podsłuch telefonu komórkowego?

Chociaż podsłuchiwanie rozmów nie jest legalne – w pewnych, ściśle określonych przez Kodeks sytuacjach, może zostać uznane za dopuszczalne. Kiedy założenie podsłuchu staje się zgodne z prawem? Wtedy, gdy rozmowy noszą „znamiona przestępstw” lub gdy osoby podsłuchiwane wyraziły zgodę na tę czynność. Korzystając z profesjonalnego monitoringu telefonu – jesteśmy w stanie uzyskać informacje takie jak pełna historia połączeń, dostęp do plików w telefonie (zarówno zdjęć i video), lokalizacja GPS, wykres tras w postaci linii na mapie, które odbyła osoba posiadająca monitorowane urządzenie czy widok odwiedzanych witryn internetowych wraz z wglądem do rozmów, odbytych na komunikatorach. Co więcej, poprzez monitorowanie telefonu – z powodzeniem nagramy rozmowy osoby kontrolowanej oraz podsłuchamy ją na żywo.

Czy monitorowanie telefonu ma sens? Wiele sytuacji z życia codziennego pokazuje, że tak. Choć monitoring i podsłuch mogą wydawać się kontrowersyjne – dzięki wysokiej skuteczności działania doprowadziły wiele spraw do rozwiązania oraz do poniesienia konsekwencji osób, które dopuściły się realnych przestępstw. Aplikacja do podsłuchu telefonu to łatwy, szybki i wygodny sposób na uzyskanie potrzebnych informacji oraz dowodów w śledztwie – które mogą przydać się podczas rozpraw sądowych. Warto mieć na uwadze, aby korzystać wyłącznie ze sprawdzonych, zaufanych narzędzi, które nie zawiodą nas podczas użytku.